Jakie kosmetyki podarować kobiecie dojrzałej?
4 października 2022

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, co kupić naszej mamie, cioci lub babci, możemy postawić na preparaty do pielęgnacji twarzy i ciała. Aby jednak zestaw kosmetyków na prezent sprawił dojrzałej kobiecie radość, należy zastanowić się nad tym, co powinno wchodzić w jego skład.

Postaw na serum oraz krem do twarzy

Zarówno mamie, jak i cioci czy żonie, przyjemność powinien sprawić zestaw kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Cera dojrzała potrzebować będzie nie tylko kremu, ale również i serum. Doskonale, jeżeli znajdą się w nim naturalne składniki pochodzenia roślinnego. Mowa tu przede wszystkim o olejku ze słodkich migdałów, a także o wosku pszczelim, czy też o ekstrakcie z zielonej herbaty. Skórze dojrzałej potrzebne są zarówno substancje nawilżające, jak i antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne. Panie mogą potrzebować także jakiegoś składnika, który będzie się troszczył o ujednolicenie kolorytu ich cery. Warto zadbać o to, aby kosmetyki posiadały atrakcyjny zapach. Wówczas zdecydowanie przyjemniej będzie się z nich korzystać.

A może balsam do ciała i olejek do kąpieli?

Idealnym pomysłem będzie również zakupienie kosmetyków do pielęgnacji ciała. Każda przedstawicielka płci pięknej powinna ucieszyć się z balsamu nawilżającego do ciała. Warto wybrać taki o dosyć treściwej konsystencji, który zapewni skórze optymalny poziom odżywienia. Ważne jest to, aby kosmetyk posiadał przyjemny i nienachalny zapach. Nie każda kobieta przepada bowiem za balsamami wydzielającymi intensywną woń. Oprócz balsamu do ciała, kobietom może przydać się także olejek do kąpieli. Skóra dojrzała może mieć bowiem problem z nadmiernym przesuszeniem. Klasyczny żel pod prysznic może sprawiać, że skóra będzie jeszcze bardziej szorstka. Jeśli jednak postawimy na olejek, kobieta, którą obdarujemy nie będzie musiała martwić się o nadmierne wysuszenie naskórka. Ważne jest to, aby olejek był produktem bazującym na naturalnych składnikach, bo wtedy będzie najprawdopodobniej dobrze tolerowany przez skórę.